Pasowanie na czytelnika 2021

Pasowanie na czytelnika

28 stycznia 2021 roku w  Szkole  Podstawowej w Boleszkowicach odbyło się pasowanie uczniów klas I na czytelnika. Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania.
Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie dowiedzieli się, jak należy dbać o książki.
Pierwszoklasiści odgadywali różne bajkowe zagadki, które nie sprawiły im żadnych trudności. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą książki szanować. Na pamiątkę tego wydarzenia wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy oraz zakładki.

Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych

ja1
ja1 ja1
ja2
ja2 ja2
ja3
ja3 ja3
ja4
ja4 ja4
ja5
ja5 ja5
ja6
ja6 ja6
ja7
ja7 ja7

 

Szanuj, kochaj, chroń

 

Dzień Chłopaka w klasie IV

Dzień Chłopaka

Dnia 30.09.2020 r. kl. IV b obchodziła Dzień Chłopaka. Tradycyjnie dziewczyny zorganizowały chłopakom miły dzień. Nie zabrakło  upominków, słodkości i laurek. Na pewno długo nie zapomną, pokazu mody w wykonaniu klasowych przystojniaków!

 IV B

dz1
dz1 dz1
dz2
dz2 dz2
dz3
dz3 dz3
dz4
dz4 dz4
dz5
dz5 dz5
dz6
dz6 dz6

Wniosek o przyjęcie ucznia do klasy I

Lekcje programowania w klasach młodszych

                           Lekcje programowania w klasach młodszych

   Zgodnie z założeniami nowej podstawy programowej nauka programowania obejmuje uczniów klas I -III. Nauka programowania rozwija kreatywne i logiczne myślenie oraz samodzielność uczniów. Jest też świetną zabawą. Uczniowie klasy IIa lubią zajęcia z elementami programowania i aktywnie w nich uczestniczą.

                                                                                          Magdalena Moszkowska

pr1
pr1 pr1
pr2
pr2 pr2
pr3
pr3 pr3
pr4
pr4 pr4
pr5
pr5 pr5

Działanie, a nie wkuwanie

Działanie, a nie „wkuwanie”

   Tabliczka mnożenia jest podstawową umiejętnością, którą dziecko powinno opanować w pierwszych latach nauki w szkole podstawowej. Dla wielu dzieci jest wyzwaniem. Uczniowie klasy II a uczą się mnożenia poprzez działanie, a nie „wkuwanie”, wykorzystując przedmioty codziennego użytku, np. klamerki do bielizny, łapki na muchy. Jest przy tym dużo zabawy i śmiechu.

                                                                           Magdalena Moszkowska

mn1
mn1 mn1
mn2
mn2 mn2
mn3
mn3 mn3
mn4
mn4 mn4
mn5
mn5 mn5

Rekrutacja do szkół

Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego do publicznych szkół ponadpodstawowych i szkół podstawowych dla dorosłych na rok szkolny 2020/2021 na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Link do terminów rekrutacji

Na castingu...

Bartosz Żugaj na Castingu "Szansy na sukces"

26 stycznia 2020 roku w budynku Telewizji Szczecin, przy ul. Niedziałkowskiego 24a  w Szczecinie odbyły się przesłuchania do programu „Szansa na sukces”, emitowanego w telewizyjnej „Dwójce”. Bartosz Żugaj – uczeń Zespołu Szkół w Boleszkowicach postanowił spełniać marzenia i wziąć udział w castingu​ do jednego z najbardziej lubianych programów muzycznych. Z przygotowanymi utworami „Nie wie nikt” – Moniki Urlik i „Niech pomyślą, że to ja”- Grzegorza Hyżego udał się do Szczecina.

Oto jak sam Bartosz opisuje to wydarzenie:

„Moim marzeniem było pójść na casting do Szansy na sukces. Kiedy dotarłem na miejsce zobaczyłem, że na przesłuchania czeka już ok. 200 osób. Atmosfera była cudowna, a po kilku godzinach oczekiwania, nadszedł ten czas... Wpuszczano po 7-8 osób. Scena na której występowaliśmy była nieduża, a za nią ogromne i świecące loga Szansy na sukces. Byłem bardzo zestresowany, ale na scenie o tym nie myślałem. Niestety nie udało mi się przejść dalej, ale na pewno będę brał udział w kolejnych castingach.”

Udział w „Szansie na sukces” otworzył drzwi do kariery wielu polskim gwiazdom, po dziś dzień obecnym na polskiej scenie muzycznej. W programie swoje pierwsze kroki stawiali między innymi: Justyna Steczkowska, Katarzyna Cerekwicka, Anna Wyszkoni, Margaret, Michał Kwiatkowski, Tomasz Makowiecki, Ewa Farna oraz Natalia Szroeder.

Droga do sukcesu została otwarta – trzymamy kciuki!

Na

Muzyka płynie w nas

MUZYKA PŁYNIE W NAS!

Uczniowie i uczennice Zespołu Szkół w Boleszkowicach są na „muzycznej fali”! Po ostatnich sukcesach przyszedł czas na kolejne. Nasza szkoła dostała zaproszenie do udziału w XII Konkursie Kolęd i Pastorałek pn. "Niech kolęduje z nami cały świat".. organizowany przez Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Mieszkowicach oraz Szkoła Podstawowa im. Mieszka I w Mieszkowicach.W poniedziałkowe przedpołudnie 20 stycznia 2020 roku wyjechaliśmy na przesłuchania gdzie po wielogodzinnym koncercie usłyszeliśmy ostateczny werdykt JURY

Soliści Alicja Tyda i Bartosz Żugaj ex aequo 3 miejsce, zespół „IMPULS” 2 miejsce, a duet BARWA (Ewa Kozłowska i Bartosz Żugaj), po wspaniałym oczarowaniu nas dwugłosowym wykonaniu kolędy „Mizerna cicha otrzymał 1 miejsce.

Oprócz wysokich miejsc na podium, wspaniałych wrażeń i doświadczeń przywieźliśmy do domu dyplomy i przepiękne statuetki.

Opiekun

Łukasz Kozłowski

mp1
mp1 mp1
mp2
mp2 mp2
mp3
mp3 mp3
mp4
mp4 mp4
mp5
mp5 mp5
mp6
mp6 mp6
mp7
mp7 mp7

Koncert - 2019

KONCERT ALICJI, EWY I BARTOSZA

Uczniowie Zespołu Szkół w Boleszkowicach zaprezentowali swoje talenty podczas koncertu kolęd i pastorałek, który odbył się po raz trzeci w Niedzielę                 29 grudnia 2019 r.  w Kościele pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Dębnie.

Reżyserem był pan Przemysław Kozłowski, który wraz z panią Joanną Symeniuk prowadził koncert.

Było to piękne i nastrojowe wydarzenie. Wspaniałe oświetlenie wraz z profesjonalnym nagłośnieniem firmy VIVA – ART i zachwycającymi głosami Ewy Kozłowskiej, Ali Tydy i Bartka Żugaja, tworzyły magię i niezapomniane wrażenia.  Uczniowie naszej szkoły zaśpiewali najpiękniejsze kolędy i pastorałki w wykonaniu solo, duecie i tercecie śpiewając na trzy głosy. Wszyscy uczestnicy za udział otrzymali słodkie upominki ufundowane przez pana Burmistrza Grzegorza Kulbickiego.

Opiekun: Łukasz Kozłowski

Foto: Tadeusz Kowalczyk

k1
k1 k1
k2
k2 k2
k3
k3 k3
k4
k4 k4
k5
k5 k5
k6
k6 k6

Cecyliada 2019

Cecyliada 2019

Za nami “Cecyliada”. W Zespole Szkół w Boleszkowicach po raz 10 odbyło się Spotkanie z Muzyką Religijną pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. W piątkowe popołudnie 22.11.2109r. na scenie zaprezentowali się artyści m.in. z Mieszkowic, Dębna, Morynia, Kostrzyna, Chojny                            i Boleszkowic.

Celem naszego przeglądu jest propagowanie śpiewu religijnego wśród dzieci i młodzieży, wychwalanie Boga przy pomocy pieśni, dzielenie się swoimi talentami wokalnymi z innymi oraz rozwijanie zamiłowania do muzyki.

Komisja po wysłuchaniu wszystkich wykonawców, postanowiła przyznać następujące miejsca                        w poszczególnych kategoriach wiekowych.

 Kategoria – Przedszkola – zespoły – I miejsce :

- Gminne Przedszkole w Boleszkowicach

- Przedszkole nr 2 w Dębnie

- Lena Fryska i Małgorzata Pieńkowska - Przedszkole w Mieszkowicach

- Niepubliczne Przedszkole Towarzystwa Salezjańskiego w Dębnie 

Kategoria – Przedszkola – soliści:

I miejsce Antonina Zdunek

II miejsce Jakub Jaworski

III miejsce – Maja Szewczyk

Wyróżnienie – Kornelia Handkowska

Wyróżnienie – Mateusz Kwapiński

Wyróżnienie – Stanisław Srokowski

Wyróżnienie – Dawid Mazurkiewicz

Kategoria – Soliści Szkół  Podstawowych – kl. I- IV

I  miejsce – Wanesa Zagórska

II  miejsce – Gianis Podgórny

III  miejsce – Maksymilian Szacht

Wyróżnienie - Amelia Kożuszek

Wyróżnienie - Hanna Ferfet

Kategoria – Zespoły Szkół Podstawowych – kl. I-IV

I  miejsce – Scholka Plus

II  miejsce – Zespół Wokalny SP

III  miejsce – Wesołe Nutki

Kategoria – Soliści Szkół Podstawowych – kl. V- VIII

I  miejsce – Wiktoria Taracińska

II  miejsce – Emilly Ezekwe

II  miejsce – Alicja Tyda

III  miejsce – Hanna Witkowska

III  miejsce  - Bartosz Żugaj

Wyróżnienie – Kacper  Mielnik

Wyróżnienie – Anastazja Kołodziejczyk

Wyróżnienie – Julia Makówka

Wyróżnienie – Damian Wawrzyniak

Kategoria – Zespoły SP – kl. V-VIII

I  miejsce - ,,IMPULS ‘’ - Boleszkowice

II  miejsce  - Duet RAJWA - Boleszkowice

III  miejsce – Duet: Sylwia i Dominika - Boleszkowice

Wyróżnienie – Zespół wokalny SP Cychry

Kategoria – Soliści – Dorośli

I  miejsce – Aleksandra Głębocka

II miejsce – Wanessa Andrzejewska

NAGRODA GRAND PRIX – MICHALINA LEWANDOWSKA

Zdjęcia w galerii a skróty z nagrań klas 1-4 można zobaczyć na stronie:

 https://www.youtube.com/watch?v=2NOIbSDOTy8&feature=share&fbclid=IwAR2fJWnhkeo1WHt3kROC1VPoQ55HKzqTpkmN_nclzx_iKvcHtInnNdmiGW4

 https://www.youtube.com/watch?v=8TMqBDvdZ3g&list=UU7KCBvVnr-2MGdLy5oA-MRQ&index=23

Podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy przyczynili się zorganizowania Cecyliady  w szczególności Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Boleszkowicach Sylwii Łaskarzewskiej - Pacewicz  oraz sponsorowi nagród Panu Marcinowi Ciechanowiczowi.

Wszystkim uczestnikom i nagrodzonym gratulujemy i zapraszamy za rok.

Renata Kędzia i Łukasz Kozłowski 

cec1
cec1 cec1
cec2
cec2 cec2
cec3
cec3 cec3
cec4
cec4 cec4
cec5
cec5 cec5
cec6
cec6 cec6

Droga do wolności

Koncert na Dzień Niepodległości – „Droga do wolności” 21.11.2019

W dniu 15 listopada 2019 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Boleszkowicach w ramach obchodów odzyskania przez Polskę Niepodległości odbył się koncert pt. : „Droga do wolności”.  Uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół w Boleszkowicach zaprezentowali się w części patriotycznej. Soliści wraz z zespołem pięknie zaśpiewali przygotowane utwory o tematyce wojennej. Całość dopełniały nagrania filmowe i efekty świetlne, które wspólnie z muzyką i wspaniałą dekoracją, oddawały nastrój i wzbudziły wiele niezapomnianych emocji.

Opiekun Łukasz Kozłowski

dzn1
dzn1 dzn1
dzn2
dzn2 dzn2
dzn3
dzn3 dzn3
dzn4
dzn4 dzn4
dzn5
dzn5 dzn5
dzn6
dzn6 dzn6
dzn7
dzn7 dzn7
dzn8
dzn8 dzn8
dzn9
dzn9 dzn9
dzn10
dzn10 dzn10
dzn11
dzn11 dzn11
dzn12
dzn12 dzn12
dzn13
dzn13 dzn13
dzn14
dzn14 dzn14

Ja czytam - 2020

DKE

Dyskusyjny Klub Edukacyjny – „Ja czytam”, tuż przed feriami zimowym zaprosił wszystkich uczniów z kl. I-III na pogawędkę na temat: „Bezpieczne ferie”. Aby czas zimowego wypoczynku dostarczył samych radosnych i niezapomnianych wrażeń, przypomnieliśmy sobie numery alarmowe oraz podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Ewa Lenartowicz
Jolanta Moszkowska

dk1
dk1 dk1
dk2
dk2 dk2
dk3
dk3 dk3
dk4
dk4 dk4
dk5
dk5 dk5

Doradztwo zawodowe - 2020

Doradztwo zawodowe

W ramach realizacji zajęć z doradztwa zawodowego, gościliśmy w naszej szkole kolejnych przedstawicieli zawodów:

  •  kl. VIII b odwiedziła Pani Agnieszka Ziomko, która pracuje w Zachodniopomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Baszkowicach. Pani Agnieszka w wyczerpujący sposób opowiedziała uczniom na czym polega praca doradcy rolniczego. Jak wyglądała jej rozmowa kwalifikacyjna, jakie kwalifikacje i kompetencje powinien posiadać potencjalny kandydat na doradcę.
  • Kl. VII odwiedziła p. Katarzyna Zielińska oraz Mariusz Olejniczak dyrektor Zakładu Linii Kolejowych w Zielonej Górze. Nasi goście opowiedzieli o swojej pracy.
    Zachęcili młodzież do kształcenia się oraz do pracy w zawodach związanych z koleją. Opowiedzieli o kampanii społecznej – „Bezpieczny przejazd…”, która ma celu podnoszenie świadomości uczestników ruchu drogowego.

Bardzo dziękujemy za ciekawe lekcje zawodoznawcze.

Izabela Sawicka-Soroczyńska

Jolanta Moszkowska

dz1
dz1 dz1
dz2
dz2 dz2
dz3
dz3 dz3
dz4
dz4 dz4

Jasełka - 2020

Jasełka

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku.
Dlatego też, tradycyjnie uczniowie naszej szkoły wspólnie z nauczycielami przygotowali Jasełka. Można było je również zobaczyć w Kościele Parafialnym w Boleszkowicach.

Izabela Sawicka - Soroczyńska
            Jolanta Moszkowska
            Łukasz Kozłowski

jas1
jas1 jas1
jas2
jas2 jas2
jas3
jas3 jas3

Pasowanie na czytelnika - 2020

Pasowanie na czytelnika

Dnia 17.01.2020 r. uczniowie kl. I zostali pełnoprawnymi czytelnikami naszej biblioteki. Koledzy ze starszych klas, przygotowali z tej okazji krótką inscenizację, wprowadzającą dzieci do czytania i korzystania z biblioteki. Były zagadki, głośne czytanie wierszy i bajek. Nie mogło też zabraknąć próśb i rad książek, które są bezcenne. Nasi najmłodsi uczniowie wykazali się dużą znajomością literatury i wreszcie wypożyczyli swoją pierwszą książeczkę.

Jolanta Moszkowska

pasowanie1
pasowanie1 pasowanie1
pasowanie2
pasowanie2 pasowanie2
pasowanie3
pasowanie3 pasowanie3