Wniosek o przyjęcie ucznia do klasy I

Lekcje programowania w klasach młodszych

                           Lekcje programowania w klasach młodszych

   Zgodnie z założeniami nowej podstawy programowej nauka programowania obejmuje uczniów klas I -III. Nauka programowania rozwija kreatywne i logiczne myślenie oraz samodzielność uczniów. Jest też świetną zabawą. Uczniowie klasy IIa lubią zajęcia z elementami programowania i aktywnie w nich uczestniczą.

                                                                                          Magdalena Moszkowska

pr1
pr1 pr1
pr2
pr2 pr2
pr3
pr3 pr3
pr4
pr4 pr4
pr5
pr5 pr5

Działanie, a nie wkuwanie

Działanie, a nie „wkuwanie”

   Tabliczka mnożenia jest podstawową umiejętnością, którą dziecko powinno opanować w pierwszych latach nauki w szkole podstawowej. Dla wielu dzieci jest wyzwaniem. Uczniowie klasy II a uczą się mnożenia poprzez działanie, a nie „wkuwanie”, wykorzystując przedmioty codziennego użytku, np. klamerki do bielizny, łapki na muchy. Jest przy tym dużo zabawy i śmiechu.

                                                                           Magdalena Moszkowska

mn1
mn1 mn1
mn2
mn2 mn2
mn3
mn3 mn3
mn4
mn4 mn4
mn5
mn5 mn5

Rekrutacja do szkół

Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego do publicznych szkół ponadpodstawowych i szkół podstawowych dla dorosłych na rok szkolny 2020/2021 na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Link do terminów rekrutacji

Na castingu...

Bartosz Żugaj na Castingu "Szansy na sukces"

26 stycznia 2020 roku w budynku Telewizji Szczecin, przy ul. Niedziałkowskiego 24a  w Szczecinie odbyły się przesłuchania do programu „Szansa na sukces”, emitowanego w telewizyjnej „Dwójce”. Bartosz Żugaj – uczeń Zespołu Szkół w Boleszkowicach postanowił spełniać marzenia i wziąć udział w castingu​ do jednego z najbardziej lubianych programów muzycznych. Z przygotowanymi utworami „Nie wie nikt” – Moniki Urlik i „Niech pomyślą, że to ja”- Grzegorza Hyżego udał się do Szczecina.

Oto jak sam Bartosz opisuje to wydarzenie:

„Moim marzeniem było pójść na casting do Szansy na sukces. Kiedy dotarłem na miejsce zobaczyłem, że na przesłuchania czeka już ok. 200 osób. Atmosfera była cudowna, a po kilku godzinach oczekiwania, nadszedł ten czas... Wpuszczano po 7-8 osób. Scena na której występowaliśmy była nieduża, a za nią ogromne i świecące loga Szansy na sukces. Byłem bardzo zestresowany, ale na scenie o tym nie myślałem. Niestety nie udało mi się przejść dalej, ale na pewno będę brał udział w kolejnych castingach.”

Udział w „Szansie na sukces” otworzył drzwi do kariery wielu polskim gwiazdom, po dziś dzień obecnym na polskiej scenie muzycznej. W programie swoje pierwsze kroki stawiali między innymi: Justyna Steczkowska, Katarzyna Cerekwicka, Anna Wyszkoni, Margaret, Michał Kwiatkowski, Tomasz Makowiecki, Ewa Farna oraz Natalia Szroeder.

Droga do sukcesu została otwarta – trzymamy kciuki!

Na

Muzyka płynie w nas

MUZYKA PŁYNIE W NAS!

Uczniowie i uczennice Zespołu Szkół w Boleszkowicach są na „muzycznej fali”! Po ostatnich sukcesach przyszedł czas na kolejne. Nasza szkoła dostała zaproszenie do udziału w XII Konkursie Kolęd i Pastorałek pn. "Niech kolęduje z nami cały świat".. organizowany przez Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Mieszkowicach oraz Szkoła Podstawowa im. Mieszka I w Mieszkowicach.W poniedziałkowe przedpołudnie 20 stycznia 2020 roku wyjechaliśmy na przesłuchania gdzie po wielogodzinnym koncercie usłyszeliśmy ostateczny werdykt JURY

Soliści Alicja Tyda i Bartosz Żugaj ex aequo 3 miejsce, zespół „IMPULS” 2 miejsce, a duet BARWA (Ewa Kozłowska i Bartosz Żugaj), po wspaniałym oczarowaniu nas dwugłosowym wykonaniu kolędy „Mizerna cicha otrzymał 1 miejsce.

Oprócz wysokich miejsc na podium, wspaniałych wrażeń i doświadczeń przywieźliśmy do domu dyplomy i przepiękne statuetki.

Opiekun

Łukasz Kozłowski

mp1
mp1 mp1
mp2
mp2 mp2
mp3
mp3 mp3
mp4
mp4 mp4
mp5
mp5 mp5
mp6
mp6 mp6
mp7
mp7 mp7

Koncert - 2019

KONCERT ALICJI, EWY I BARTOSZA

Uczniowie Zespołu Szkół w Boleszkowicach zaprezentowali swoje talenty podczas koncertu kolęd i pastorałek, który odbył się po raz trzeci w Niedzielę                 29 grudnia 2019 r.  w Kościele pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Dębnie.

Reżyserem był pan Przemysław Kozłowski, który wraz z panią Joanną Symeniuk prowadził koncert.

Było to piękne i nastrojowe wydarzenie. Wspaniałe oświetlenie wraz z profesjonalnym nagłośnieniem firmy VIVA – ART i zachwycającymi głosami Ewy Kozłowskiej, Ali Tydy i Bartka Żugaja, tworzyły magię i niezapomniane wrażenia.  Uczniowie naszej szkoły zaśpiewali najpiękniejsze kolędy i pastorałki w wykonaniu solo, duecie i tercecie śpiewając na trzy głosy. Wszyscy uczestnicy za udział otrzymali słodkie upominki ufundowane przez pana Burmistrza Grzegorza Kulbickiego.

Opiekun: Łukasz Kozłowski

Foto: Tadeusz Kowalczyk

k1
k1 k1
k2
k2 k2
k3
k3 k3
k4
k4 k4
k5
k5 k5
k6
k6 k6

Cecyliada 2019

Cecyliada 2019

Za nami “Cecyliada”. W Zespole Szkół w Boleszkowicach po raz 10 odbyło się Spotkanie z Muzyką Religijną pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. W piątkowe popołudnie 22.11.2109r. na scenie zaprezentowali się artyści m.in. z Mieszkowic, Dębna, Morynia, Kostrzyna, Chojny                            i Boleszkowic.

Celem naszego przeglądu jest propagowanie śpiewu religijnego wśród dzieci i młodzieży, wychwalanie Boga przy pomocy pieśni, dzielenie się swoimi talentami wokalnymi z innymi oraz rozwijanie zamiłowania do muzyki.

Komisja po wysłuchaniu wszystkich wykonawców, postanowiła przyznać następujące miejsca                        w poszczególnych kategoriach wiekowych.

 Kategoria – Przedszkola – zespoły – I miejsce :

- Gminne Przedszkole w Boleszkowicach

- Przedszkole nr 2 w Dębnie

- Lena Fryska i Małgorzata Pieńkowska - Przedszkole w Mieszkowicach

- Niepubliczne Przedszkole Towarzystwa Salezjańskiego w Dębnie 

Kategoria – Przedszkola – soliści:

I miejsce Antonina Zdunek

II miejsce Jakub Jaworski

III miejsce – Maja Szewczyk

Wyróżnienie – Kornelia Handkowska

Wyróżnienie – Mateusz Kwapiński

Wyróżnienie – Stanisław Srokowski

Wyróżnienie – Dawid Mazurkiewicz

Kategoria – Soliści Szkół  Podstawowych – kl. I- IV

I  miejsce – Wanesa Zagórska

II  miejsce – Gianis Podgórny

III  miejsce – Maksymilian Szacht

Wyróżnienie - Amelia Kożuszek

Wyróżnienie - Hanna Ferfet

Kategoria – Zespoły Szkół Podstawowych – kl. I-IV

I  miejsce – Scholka Plus

II  miejsce – Zespół Wokalny SP

III  miejsce – Wesołe Nutki

Kategoria – Soliści Szkół Podstawowych – kl. V- VIII

I  miejsce – Wiktoria Taracińska

II  miejsce – Emilly Ezekwe

II  miejsce – Alicja Tyda

III  miejsce – Hanna Witkowska

III  miejsce  - Bartosz Żugaj

Wyróżnienie – Kacper  Mielnik

Wyróżnienie – Anastazja Kołodziejczyk

Wyróżnienie – Julia Makówka

Wyróżnienie – Damian Wawrzyniak

Kategoria – Zespoły SP – kl. V-VIII

I  miejsce - ,,IMPULS ‘’ - Boleszkowice

II  miejsce  - Duet RAJWA - Boleszkowice

III  miejsce – Duet: Sylwia i Dominika - Boleszkowice

Wyróżnienie – Zespół wokalny SP Cychry

Kategoria – Soliści – Dorośli

I  miejsce – Aleksandra Głębocka

II miejsce – Wanessa Andrzejewska

NAGRODA GRAND PRIX – MICHALINA LEWANDOWSKA

Zdjęcia w galerii a skróty z nagrań klas 1-4 można zobaczyć na stronie:

 https://www.youtube.com/watch?v=2NOIbSDOTy8&feature=share&fbclid=IwAR2fJWnhkeo1WHt3kROC1VPoQ55HKzqTpkmN_nclzx_iKvcHtInnNdmiGW4

 https://www.youtube.com/watch?v=8TMqBDvdZ3g&list=UU7KCBvVnr-2MGdLy5oA-MRQ&index=23

Podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy przyczynili się zorganizowania Cecyliady  w szczególności Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Boleszkowicach Sylwii Łaskarzewskiej - Pacewicz  oraz sponsorowi nagród Panu Marcinowi Ciechanowiczowi.

Wszystkim uczestnikom i nagrodzonym gratulujemy i zapraszamy za rok.

Renata Kędzia i Łukasz Kozłowski 

cec1
cec1 cec1
cec2
cec2 cec2
cec3
cec3 cec3
cec4
cec4 cec4
cec5
cec5 cec5
cec6
cec6 cec6

Droga do wolności

Koncert na Dzień Niepodległości – „Droga do wolności” 21.11.2019

W dniu 15 listopada 2019 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Boleszkowicach w ramach obchodów odzyskania przez Polskę Niepodległości odbył się koncert pt. : „Droga do wolności”.  Uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół w Boleszkowicach zaprezentowali się w części patriotycznej. Soliści wraz z zespołem pięknie zaśpiewali przygotowane utwory o tematyce wojennej. Całość dopełniały nagrania filmowe i efekty świetlne, które wspólnie z muzyką i wspaniałą dekoracją, oddawały nastrój i wzbudziły wiele niezapomnianych emocji.

Opiekun Łukasz Kozłowski

dzn1
dzn1 dzn1
dzn2
dzn2 dzn2
dzn3
dzn3 dzn3
dzn4
dzn4 dzn4
dzn5
dzn5 dzn5
dzn6
dzn6 dzn6
dzn7
dzn7 dzn7
dzn8
dzn8 dzn8
dzn9
dzn9 dzn9
dzn10
dzn10 dzn10
dzn11
dzn11 dzn11
dzn12
dzn12 dzn12
dzn13
dzn13 dzn13
dzn14
dzn14 dzn14

Ja czytam - 2020

DKE

Dyskusyjny Klub Edukacyjny – „Ja czytam”, tuż przed feriami zimowym zaprosił wszystkich uczniów z kl. I-III na pogawędkę na temat: „Bezpieczne ferie”. Aby czas zimowego wypoczynku dostarczył samych radosnych i niezapomnianych wrażeń, przypomnieliśmy sobie numery alarmowe oraz podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Ewa Lenartowicz
Jolanta Moszkowska

dk1
dk1 dk1
dk2
dk2 dk2
dk3
dk3 dk3
dk4
dk4 dk4
dk5
dk5 dk5

Doradztwo zawodowe - 2020

Doradztwo zawodowe

W ramach realizacji zajęć z doradztwa zawodowego, gościliśmy w naszej szkole kolejnych przedstawicieli zawodów:

  •  kl. VIII b odwiedziła Pani Agnieszka Ziomko, która pracuje w Zachodniopomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Baszkowicach. Pani Agnieszka w wyczerpujący sposób opowiedziała uczniom na czym polega praca doradcy rolniczego. Jak wyglądała jej rozmowa kwalifikacyjna, jakie kwalifikacje i kompetencje powinien posiadać potencjalny kandydat na doradcę.
  • Kl. VII odwiedziła p. Katarzyna Zielińska oraz Mariusz Olejniczak dyrektor Zakładu Linii Kolejowych w Zielonej Górze. Nasi goście opowiedzieli o swojej pracy.
    Zachęcili młodzież do kształcenia się oraz do pracy w zawodach związanych z koleją. Opowiedzieli o kampanii społecznej – „Bezpieczny przejazd…”, która ma celu podnoszenie świadomości uczestników ruchu drogowego.

Bardzo dziękujemy za ciekawe lekcje zawodoznawcze.

Izabela Sawicka-Soroczyńska

Jolanta Moszkowska

dz1
dz1 dz1
dz2
dz2 dz2
dz3
dz3 dz3
dz4
dz4 dz4

Jasełka - 2020

Jasełka

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku.
Dlatego też, tradycyjnie uczniowie naszej szkoły wspólnie z nauczycielami przygotowali Jasełka. Można było je również zobaczyć w Kościele Parafialnym w Boleszkowicach.

Izabela Sawicka - Soroczyńska
            Jolanta Moszkowska
            Łukasz Kozłowski

jas1
jas1 jas1
jas2
jas2 jas2
jas3
jas3 jas3

Pasowanie na czytelnika - 2020

Pasowanie na czytelnika

Dnia 17.01.2020 r. uczniowie kl. I zostali pełnoprawnymi czytelnikami naszej biblioteki. Koledzy ze starszych klas, przygotowali z tej okazji krótką inscenizację, wprowadzającą dzieci do czytania i korzystania z biblioteki. Były zagadki, głośne czytanie wierszy i bajek. Nie mogło też zabraknąć próśb i rad książek, które są bezcenne. Nasi najmłodsi uczniowie wykazali się dużą znajomością literatury i wreszcie wypożyczyli swoją pierwszą książeczkę.

Jolanta Moszkowska

pasowanie1
pasowanie1 pasowanie1
pasowanie2
pasowanie2 pasowanie2
pasowanie3
pasowanie3 pasowanie3

DKE - Ja czytam

DKE

Już kolejny rok w naszej szkole działa Dyskusyjny Klub Edukacyjny „Ja czytam!”. Pierwsze tegoroczne spotkanie przebiegło pod hasłem „Przyjaźń odmienia życie”. Wstępem do rozmów był film i opowiadanie Elżbiety Zubrzyckiej pt.: O zajączku Filipie, który ze strachu dokonał wielkich czynów”. Uczniowie z klasy I wysłuchali pełną akcji opowieść
o wielkim strachu, przyjaźni, odwadze i zrozumieniu. Dowiedzieli się, że nie trzeba bać się, nawet jeśli strach wydaje się nie do pokonania. Odpowiedzieliśmy wspólnie na pytania: Co to jest Przyjaźń? Jak może odmienić nasze życie? I wreszcie, Czy dla przyjaźni możemy podejmować się zadań, które na pierwszy rzut oka nas przerastają?

Historia zajączka była pouczającą historią o urokach życia i o tym, że należy słuchać rodziców, a przede wszystkim – uwierzyć w siebie.
                                                                                                                     Jolanta Moszkowska

                                                                                                       Ewa Lenartowicz

dk1
dk1 dk1
dk2
dk2 dk2
dk3
dk3 dk3

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

Priorytet 3Rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promowanie
i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych

Mamy przyjemność poinformować, że Szkoła Podstawowa w Boleszkowicach uczestniczy w wieloletnim programie „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”. Celem priorytetu 3, jest wzmocnienie zainteresowań i aktywności czytelniczej uczniów przez wspieranie organów prowadzących szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne dla dzieci i młodzieży w podejmowaniu przedsięwzięć w obszarze rozwijania zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa.

Nasza Szkoła otrzymała dotację finansową w wysokości 15 000 zł. przeznaczoną
na zakup nowości wydawniczych. W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie przygotowali listy książek, które chcieliby przeczytać. Przeprowadzona została również konsultacja z Biblioteką Publiczną w Boleszkowicach, pod kątem zakupu nowości do biblioteki szkolnej. Utworzoną listę książek, zaopiniowali oraz uzupełnili uczniowie z Samorządu Uczniowskiego oraz Rada Rodziców działająca w Szkole. W roku szkolnym 2019/2020 zakupiliśmy 551 książek (bajki, lektury, literatura młodzieżowa oraz popularnonaukowa). W ramach programu zorganizowaliśmy wiele imprez czytelniczych np., Spotkania w ramach Dyskusyjnego Klubu Edukacyjnego, Dzień Misia, udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”. Dzieci i młodzież uczestniczyli w wystawkach nowości zakupionych w ramach programu. Zorganizowaliśmy wspólnie z Biblioteką Publiczną zajęcia czytelnicze w okresie ferii zimowych. Poszczególne klasy realizowały projekty np. kl. I-III „Spotkanie z twórczością Jana Brzechwy”, kl. VI w ramach festiwalu „Czytam więc myślę”, czytała przedszkolakom bajki Franklin. Kl. VIII. przygotowała inscenizację dramatu A. Mickiewicza
„Dziady”.

Działania czytelnicze oraz zakup nowości czytelniczych realizujemy nadal w roku szkolnym 2019/2020.

Jolanta Moszkowska

npr1
npr1 npr1
npr2
npr2 npr2
npr3
npr3 npr3
npr4
npr4 npr4
npr5
npr5 npr5

8 maja

8 MAJA DZIEŃ BIBLIOTEKARZA I BIBLIOTEK

8 Maja jest Ogólnopolskim Dniem Bibliotekarza i Bibliotek. Inicjatywa ta została zapoczątkowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. W Polsce święto bibliotek obchodzone jest od 1985 roku. Wydarzenie skierowane pierwotnie tylko do bibliotekarzy stało się świętem rozpoczynającym Tydzień Bibliotek.

Głównym celem tego święta jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

W związku z tym, że w bibliotece nie tylko czyta się książki, tegoroczne święto upłynęło pod hasłem „ Biblioteka ciągle w grze”. W tym roku uczniowie wzięli udział
w różnych grach, zabawach i zagadkach. Dużą popularnością cieszyły się gry planszowe, które ćwiczą twórcze i nieszablonowe myślenie oraz spostrzegawczość. Do kalambur wykorzystaliśmy powiedzenia oraz tytuły bajek.

Bawiliśmy się świetnie, łącznie ze mną! Grać, nie przestajemy….

Jola Moszkowska

db1
db1 db1
db2
db2 db2
db3
db3 db3
db4
db4 db4
db5
db5 db5