Sukcesy muzyczne

SUKCESY MUZYCZNE ZESPOŁU SZKÓŁ W BOLESZKOWICACH!

W ostatnich dniach listopada i na początku grudnia odbyły się dwa konkursy muzyczne, w których uczniowie naszej szkoły otrzymali najwyższe miejsca na podium.

W Piątek 22 listopada 2019r w Boleszkowicach podczas X Przeglądu Piosenki Religijnej, mogliśmy przeżywać prawdziwą ucztę muzycznych talentów z pobliskich gmin i powiatów. Naszą szkołę reprezentowali: Alicja Tyda w utworze „Dzięki Tobie”, Pola Dudek – „Mario, czy już wiesz”, Ewa Kozłowska – „Oceany”, Bartosz Żugaj – „Eloi”. Oprócz solistów wystąpiły dwa duety. Pierwszy z nich RAJWA (Ewa Kozłowska i Bartosz Żugaj) zaśpiewał „Nasz Bóg jest wielki” a drugi Sylwii Rożek  i Dominiki Gutkowskiej – List do Boga.

Sukcesami mogą pochwalić się: Bartosz Żugaj który zajął 3 miejsce, Alicja Tyda 2 miejsce, duet Sylwii i Dominki 3 miejsce oraz duet RAJWA zdobywając 2 miejsce. Największym sukcesem jest 1 miejsce nowo utworzonego zespołu „IMPULS”

W przeglądzie wzięły udział absolwentki Zespołu Szkół w Boleszkowicach Aleksandra Głębocka i Wanessa Andrzejewska. Uczestniczki podzieliły podium między sobą – Wanessa drugie a Ola pierwsze miejsce.

7 grudnia 2019r. sobotę odbyły się Eliminacje Rejonowe w Dębnie do XXVI Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. Przy wspaniałej atmosferze Dębnowskiego Ośrodka Kultury wystąpili młodzi wykonawcy z Zespołu Szkół w Boleszkowicach.

W eliminacjach udział wzięli Alicja Tyda – „Pasterze mili”, „A wczoraj z wieczora”, Bartosz Żugaj – „Babci zegar”, „Moja pastorałka”, duet RAJWA – „Piosenka świąteczna”, „Mizerna cicha i zespół IMPULS – „Pastorałka od serca do ucha” i „Gloria”

Po 9 godzinach przesłuchań 65 podmiotów wykonawczych poznaliśmy wyniki.

Wszyscy zaśpiewali wspaniale ale JURY szczególnie doceniło wyróżnieniem wykonanie Bartosza Żugaja, oraz duetu RAJWA

Największym osiągnięciem okazał się występ zespołu  „IMPULS”, który wyśpiewał 1 miejsce.

Opiekun Łukasz Kozłowski

s1 s1