Wielki sukces

WIELKI SUKCES ROZŚPIEWANEGO ZESPOŁU SZKÓŁ W BOLESZKOWICACH!

W sobotę 16.12.2017r. odbyły się Eliminacje Rejonowe w Dębnie do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie.

Przy wspaniałej atmosferze Dębnowskiego Ośrodka Kultury wystąpili młodzi wykonawcy z Zespołu Szkół w Boleszkowicach.

W eliminacjach udział wzięli m.in. Liwia Szczepanik – „Cicho cicho pastuszkowie”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, Alicja Tyda – „Dlaczego dzisiaj wśród nocy dnieje”, „Mędrcy świata”, Ewa Kozłowska – „Wśród nocnej ciszy”, „Babci zegar”, Wanessa Andrzejewska – „Kolęda Maryi”, „Ach ubogi żłobie”, Oliwia Sławińska – „Lulejże mi lulej”, „Oj maluśki” i Aleksandra Głębocka – „Całą noc padał śnieg”, „Lulajże Jezuniu”

Po 15 godzinach przesłuchań 145 podmiotów wykonawczych poznaliśmy wyniki.

Wszyscy zaśpiewali wspaniale ale JURY szczególnie doceniło wykonanie Bartosza Żugaja, który kolędami: „Tryumfy Króla Niebieskiego” i „Bardzo cicha noc” rywalizując z ponad 80 wykonawcami otrzymał 3 miejsce.

Dużym osiągnięciem okazał się występ młodszego zespołu „Śpiewające nutki”, który utworami „Gloria” i „Polskie święta” wyśpiewali 1 miejsce.

Jeszcze większym sukcesem może pochwalić starsza grupa „Sosabofani”, którzy oprócz tego, że również zdobyli 1 miejsce, to dostali się do II etapu eliminacji w Będzinie, gdzie spotykają najlepsi uczestnicy przesłuchań z całej Polski

BRAWO! GRATULACJE!

Szczególne podziękowanie dla Pani Celiny Dudek, która uszyła piękne stroje dla wszystkich. Dziękujemy również Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Boleszkowicach za pomoc i wsparcie.

Opiekun Łukasz Kozłowski

b1 b1