Polsko - Niemiecka Agora Młodzieży 2017

Polsko - Niemiecka Agora Młodzieży 2017 na terenach wiejskich ERASMUS +

W dniach 20-24.11.2017r. spotkaliśmy się ponownie w Trebnitz, w ramach kontynuacji projektu rozpoczętego pod koniec maja 2017 roku. Młodzież z Boleszkowic, Nowego Tomyśla i Forst przedstawiała stan realizacji własnych projektów takich jak: Wybór należy do Ciebie, Nowy sposób na szkołę, Podajmy sobie ręce, Bezpieczne połączenie, Mosty łączą-przyjaźnie się nie kończą i Stop przemocy. Na realizację pomysłów mieli pół roku. Efekty działań młodzieży mile zaskoczyły prowadzących projekt oraz gości zaproszonych tj. sekretarz stanu ds. Europy w Brandenburgii oraz przedstawiciela Urzędu Marszałkowskiego województwa wielkopolskiego.

Uczestnicy Agory mieli również możliwość wzięcia udziału w warsztatach na temat kreatywności w Sekretariacie ds. Młodzieży Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie. Uwieńczeniem tygodniowego spotkania była andrzejkowa dyskoteka oraz wróżby przygotowane wspólnie przez polskich i niemieckich uczniów.

Jolanta Gajewska

ag1